Düşündürücü

250*250

Düşündürücü

Futbol kalitesinin bir sürü düşük meydana geldiği bir 90 dakikadan galip çıkan ev sahibi Fenerbahçe oluyor. Fenerbahçe’nin dün ortada alan formatı (Souza, Neustadter, Van Persie) ile örgütlü bir futbol oynaması olası değildi. Strateji olarak ifade edilecek en gerçek iş; izleyici avantajını da arkasına alıp hırslı uğraş etmek, Bruma’nın kulvarını yardımlaşmalı kapatarak birlik korumasını ihmal etmemek ve de ani çıkışlarla pozisyon bulabilmekti.
Bu yatıştırmaya en başında bir kere gerçekleşti; onda da Volkan Şen topa vurmakta belli bir süre geç kalınca Hakan Balta hızlı davranıp tehlikeyi önledi. Ondan ardından da kısır döngü izleyüksek. Fenerbahçe devre biterken iyi bir etkinlik neticesi, Şener’in asistinde Van Persie’nin dekoratif vuruşuyla skor avantajını yakaladı. Bu yarıda ‘Galatasaray ne yaptı?’

dersek yanıtı ‘Hiçbir birşey’ olur.
Topa sahip olma oranı Fenerbahçe’den yüksek şayet hücumda değil pozisyon bulabilecek, tehdit edecek atağı dahi yok. Bunun Için cevap birlik defansı da her zaman sallantı halinde.
İkinci yarısı Galatasaray natürel olarak daha çok riziko alarak oyunu karşı sahaya yıktı. Şayet oyun anlayışıyla gol bulmak kocaman, hem bir de bir sürü kocaman baht eseriydi. Eren ile Sneijder hayalet gibiydiler.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chat Odaları Mynet Arkadaş Chat Sohbet üyesiz Arkadaşlık Kanalı çhat Muhabbet Siteleri Chat Sohbet çet Sitesi Bedava Chat Odalari

Chat