Maç skoru kaç kaç

250*250

Maç skoru kaç kaç

Daha iki hafta oluyor, sizlere bir hikâye nakletmiştik: Massimo Bottura’nın “Modena’daki Mukaddes Ziyaretgâh”ından. İtalyan Başbakanı Renzi, Fransız Hollande’ı Bottura’ya yemeğe çağırıyor. Allah’ın şoveni “Fransız”yemekten ek olarak sonra mutfağa geçiyor. Ve Fransız halkını çıldırtacak bir kelamda bulunuyor: “Servis olunan yemek değil, zanaat idi.”Ağzı kulaklarında Bottura’nın bekleşen gazetecilere verdiği kısa açıklama şu: “Bu gecenin skoru, İtalya 2-Fransa 0.”
Bu muhabbetin orada kalacağını düşünmeyesiniz. Sakın ha! Bir kere Fransa birbirine girdi: Hollande’a saydıranlar! Üzgünüm oralarda müeyyideler bunun için elveriyor… Şayet artçı sallantıların bize dahi yansıdığını sunmalıyız: Öncesinde Fransızların, üç gün ek olarak sonra İtalyanların mutfağa girdiği bir hafta yaşadık.

Çırağan Sarayı’ndaki Fransız aşçının yaptığı mönü bir grand cru ile sevişti. İtalyan Elçiliği “Venedik Sarayında”ise İtalyan aşçı boy gösterdi. Şu tesadüfe bakınız ki her iki mönüde de benzer malzemeler kullanılmıştı.Risotto, kaz ciğeri, dana bonfile ve kara truffle. Bir de sürpriz, Fransız’dan…Polenta: Venedik kırsalının mısır yemeği bir sürü tipik bir İtalyan aktörüdür! El Doğruluk, Fransız aşçının bir sürü mühim bir avantajı vardı: Figen Mays’ın onur davetlisi Jean Luc Thunevin.. Kim bu muhterem? Cevval bir sonradan görme!


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chat Odaları Mynet Arkadaş Chat Sohbet üyesiz Arkadaşlık Kanalı çhat Muhabbet Siteleri Chat Sohbet çet Sitesi Bedava Chat Odalari

Chat