Obama benzeri gelip Bush benzeri gitmek meselesi

250*250

Obama benzeri gelip Bush benzeri gitmek meselesi

Nükleer Güvenlik Zirvesi’ne teşrif etmek üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın yapacağı ziyaret esnasında Başkan Obama ile ikili müzakere yapmayacağı ilk defa “The Wall Street Journal”de koltuk aldı… Bu habere yönelik Beyaz Saray yetkilileri Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı, Başkan Yardımcısı Joe Biden ile bir araya getirmeyi planlıyorlarmış.Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın mensuplarının suallerini cevaplarken Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Obama ile müzakeresi konusundaki suallere “Gideceğimiz yerde ikili ziyaretimiz yok” diye konuştu.
Bütün hayat ülkelerinde IŞİD’li teröristlerin Avrupa, Asya ve Afrika kentlerine yaptıkları kanlı saldırılar

konuşulurken, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Obama’nın ajandasında, tüm gelişmelerin merkezindeki bir ülkenin Cumhurbaşkanımız ile ifade edilecek ikili müzakerenin bulunmaması, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin şu anda içerisinde koltuk aldığı kararsızlık ortamının bir delili değil midir?
Obama’nın gündemindeki mühim sorunların ve etkinliklerin neler meydana geldiğini tüm hayat alaka ile izlemekte… Sözgelişi Küba’ya yaptığı ziyarette kendisine sorulan “Ambargo kalkacak mı” sualine “Kongre alakalı 0kanunu değiştirirse ambargo kalkar” diye cevapladı. Bu biçimde “Obama’nın tarihi açılımı” diye duyuru edilen ABD-Küba barışmasının, esasında yalnızca bir şov meydana geldiği meydana çıktı. Arjantin’de ise bir hanımla tango yapması, bu gezisinin en oldukça başarılı gösterisi oluyor.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chat Odaları Mynet Arkadaş Chat Sohbet üyesiz Arkadaşlık Kanalı çhat Muhabbet Siteleri Chat Sohbet çet Sitesi Bedava Chat Odalari

Chat