Siyasetin üstünde “Aldatılmışlık sendromu”var

250*250

Siyasetin üstünde “Aldatılmışlık sendromu”var

Bazılarına yönelik Türk politikasının tedavi edilmesi gerekli olan hastalıklarından biri “Kamplaşma”dır… Bu hastalığın semptomları aralarında “Nefret”, “Önyargılılık”, “İdeolojik saplantılar”, “Kişilere dönük takıntılar” gibi zihinsel sapkınlıklar vardır…”Kamplaşma” hakikaten rehabilitasyonu gerekli olan bir siyasal rahatsızlık olabilmektedir… Ama şu anda bir sürü sıhhatli beyinleri ve bir sürü kapsamlı kesimleri de etkileyen siyasal ruh vaziyetinin “Güvensizlik krizi” meydana geldiğini görmemiz gerekir. Bunu “Aldatılmışlık sendromu” halinde de niteleyebiliriz.
Şöyle bir düşündüğünüz zaman kapsamlı milletçe kesimlerinin de etkilendiği “Aldatılmışlık sendromunu”nu üreten aktörleri açık ve seçik şekilde görebilirsiniz… Sözgelişi bizzat kendilerini “Hizmet” olarak niteleyen ve dini

bir cemaat kisvesi altında örgütlenen bir grubun, devleti elde etmek amaçlı adliyede, poliste örgütlendiği ve darbe teşebbüsleri açığa çıktıktan ardından bir sürü kapsamlı kesimler, “Amma da aldatılmışız” diyerek bunalımlara düşmemişler midir?
Aynı şekilde “Açılım Süreci”nin daimi ve demokratik bir akıbete erişmesi amaçlı tabuları yıkan politikacılar ve onlara dayanak veren seçilecek kişi kitleleri aldatılmadılar mı? Bu sürecin bir tarafı meydana gelen Kürt politik hareketinin aktörlerinin iradelerini PKK terörizmine teslim ettiklerini ve devletin hoşgörüsünü istismar ederek müstakbel pkk eylemlerinin altyapısının hazırlanmasına dayanak olduklarını görünce, sulhu bekleyenlerin “Amma da aldatılmışız” duygusuna kapıldıklarını görmüyor muyuz?


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Chat Odaları Mynet Arkadaş Chat Sohbet üyesiz Arkadaşlık Kanalı çhat Muhabbet Siteleri Chat Sohbet çet Sitesi Bedava Chat Odalari

Chat